TÄRKEÄÄ TIETOA SEURAN JÄSENYYTEEN LIITTYEN

  • 05.02.2021


Ultraääniseuran jäsenyys on voimassa yhden kalenterivuoden kerrallaan. Jäsenmaksuviite lähetetään jäsenille sähköpostitse kalenterivuoden alussa tammikuussa ja jäsenmaksun eräpäivä on 28.2. Mikäli jäsenmaksua ei maksa eräpäivään mennessä, lähetetään maaliskuussa maksumuistutus. Mikäli muistutuksesta huolimatta maksu ei kirjaudu järjestelmäämme, poistetaan jäsen jäsenrekisteristä huhtikuussa. Jäsenmaksuviite, maksumuistutus ja ilmoitus jäsenen poistamisesta lähetetään jäsenrekisterissä olevaan sähköpostiosoitteeseen. Huomioitavaa on, että viesti tulee osoitteesta “postia (at) ultraaaniseura.fi” ja täten se voi ajautua roskapostikansioon. Jäsenien tavoittamisen vuoksi on tärkeä päivittää omat yhteystietonsa kotisivuillemme, etenkin sähköpostiosoitteen muuttuessa. Päivittäminen tapahtuu kirjautumalla kotisivujemme “OMAT TIEDOT”-osioon. Sieltä voi tulostaa uudelleen esim. jäsenmaksulaskun, osallistumistodistuksen tai koulutusmaksulaskun. Mikäli koulutusmaksulaskuun on ilmoittautumisen yhteydessä laittanut väärän maksajatiedon, voi tiedon muuttaa itse Omat Tiedot /Koulutukset-osiosta. Koulutuksiimme voivat osallistua vain seuramme jäsenet, joten mikäli on tullut poistetuksi jossakin vaiheessa jäsenrekisteristä, voi liittyä uudelleen ilmoittautumisen yhteydessä.

Jäsenmaksusta ja koulutusmaksuista ovat vapautettuja vain seuran kunniapuheenjohtaja ja kahdeksan kunniajäsentä.